Seito Pro Ry - Jo vuodesta 1962

Jäsentemme parhaaksi

Hallitus

Taina Hakalahti

Taina Hakalahti

Puheenjohtaja
Vapaa-ajan toiminnan vetäjä
Puh: 040-504 0044
taina.hakalahti@gmail.com

Aki Salli

Varapuheenjohtaja
STTK:n aluetoimikunnan puheenjohtaja
Vapaa-ajan toiminnan vetäjä
Puh: 045-111 5774
aki.salli@hotmail.com

Jorma Mäkinen

Jorma Mäkinen

Sihteeri
Puh: 050-528 7121
jorma.makinen@netikka.fi

Kari Korpi

Kari Korpi

Taloudenhoitaja
Puh: 050-535 3476
karikorpi2017@gmail.com

Maarit Takala

Maarit Takala

Jäsensihteeri
Jäsenhankintavastaava
Elintarviteollisuuden neuvottelukunnan jäsen
Puh: 044-348 8530
maarit.takala@valio.fi

Merja Antila

Koulutussihteeri
Puh: 040-580 8446
merja.antila@netikka.fi

Jarmo Korpinen

Edunvalvontavastaava
Puh: 050-461 0699
jarmo.korpinen@gmail.com

Essi Kallio

Essi Kallio

Tiedotussihteeri
Web-vastaava
Puh: 045-886 8440
essinposteja@gmail.com

Helena Loikas

Helena Loikas

Pro-klubivastaava
Puh: 045-674 7676
helena.loikas@hotmail.fi

Kari Kuoras

Vapaa-aikakiinteistön hoitaja
Varaukset
Puh: 044-912 0571
kari.kuoras@gmail.com

Seiton tapahtumakalenteri

Hyvää kesää ja juhannusta!

Nauti uusia perunoita ja voita, mansikoita ja makkaroita. Tee saunaan tuore vasta, varpaat veteen kasta. Hakkaa liiteriin halkoja, oio nurmikolla jalkoja. Ihastele poutapilviä, siristele auringossa silmiä. Haista kesän

Lue lisää »

Likkojen lenkki Tampereella 29.8

LIKKOJEN LENKKI 29.8.2020 TAMPEREELLA! Tytöt, naiset, äidit, mummot – tulkaa mukaan likkojen lenkille! Tampereella lenkkeillään isolla porukalla kävellen tai juosten.Katso tarkempi ohjelma : www.likkojenlenkki.fi Linja-auton

Lue lisää »

Tervetuloa vuoden jäsenmatkalle Tallinnaan 7.-9.8.2020!

Alustava matkaohjelma:Bussireitti Seinäjoki-Ilmajoki-Kurikka-Jalasjärvi-HelsinkiLähtö erillisen aikataulun mukaan, joka ilmoittaan lähtijöille ja yhdistyksen nettisivulla.Laiva (Tallink Star) lähtee Helsingistä klo 13.30.Paluu 12.7. samalla laivalla, lähtö Tallinnasta 16.30Majoitus hotelli

Lue lisää »