Seito Pro Ry - Jo vuodesta 1962

Jäsentemme parhaaksi

Hallitus

Taina Hakalahti

Taina Hakalahti

Puheenjohtaja
Vapaa-ajan toiminnan vetäjä
Puh: 040-504 0044
taina.hakalahti@gmail.com

Aki Salli

Varapuheenjohtaja
STTK:n aluetoimikunnan puheenjohtaja
Vapaa-ajan toiminnan vetäjä
Puh: 045-111 5774
aki.salli@hotmail.com

Jorma Mäkinen

Jorma Mäkinen

Sihteeri
Puh: 050-528 7121
jorma.makinen@netikka.fi

Kari Korpi

Kari Korpi

Taloudenhoitaja
Puh: 050-535 3476
karikorpi2017@gmail.com

Maarit Takala

Maarit Takala

Jäsensihteeri
Jäsenhankintavastaava
Elintarviteollisuuden neuvottelukunnan jäsen
Puh: 044-348 8530
maarit.takala@valio.fi

Merja Antila

Koulutussihteeri
Puh: 040-580 8446
merja.antila@netikka.fi

Jarmo Korpinen

Edunvalvontavastaava
Puh: 050-461 0699
jarmo.korpinen@gmail.com

Essi Kallio

Essi Kallio

Tiedotussihteeri
Web-vastaava
Puh: 045-886 8440
essinposteja@gmail.com

Helena Loikas

Helena Loikas

Pro-klubivastaava
Puh: 045-674 7676
helena.loikas@hotmail.fi

Kari Kuoras

Vapaa-aikakiinteistön hoitaja
Varaukset
Puh: 044-912 0571
kari.kuoras@gmail.com

Seiton tapahtumakalenteri

Likkojen lenkki Tampereella 29.8

LIKKOJEN LENKKI 29.8.2020 TAMPEREELLA! Tytöt, naiset, äidit, mummot – tulkaa mukaan likkojen lenkille! Tampereella lenkkeillään isolla porukalla kävellen tai juosten.Katso tarkempi ohjelma : www.likkojenlenkki.fi Linja-auton

Read More »

Tervetuloa vuoden jäsenmatkalle Tallinnaan 7.-9.8.2020!

Alustava matkaohjelma:Bussireitti Seinäjoki-Ilmajoki-Kurikka-Jalasjärvi-HelsinkiLähtö erillisen aikataulun mukaan, joka ilmoittaan lähtijöille ja yhdistyksen nettisivulla.Laiva (Tallink Star) lähtee Helsingistä klo 13.30.Paluu 12.7. samalla laivalla, lähtö Tallinnasta 16.30Majoitus hotelli

Read More »

Jauhojärven mökin varauskalenteri aukeaa 4.5 klo 8.00

Tervehdys Seitolainen! Pian pääset varaamaan jauhojärven mökkiä kesäkaudelle. Tästä linkistä : https://seito.fi/jauhojarven-huvila/ pääset tarkistamaan ajanmukaiset ohjeistukset. Covid-19 viruksen aikana hallitus suosittelee parannettua hygieniaa. Suosittelemme siivoamaan

Read More »

29.4 NaisIlta aluetoimistolla – peruttu

Ajankohta: ke 29.4.2020 alkaen klo 17.30Paikka: Pron aluetoimisto Seinäjoki (Vapaudentie 28–30) Illassa mukana Life luontaistuotekaupan esittelyssä KSM66 – stressin hallintaan ja Menoforce strong, joka helpottaa

Read More »